Jak pracovat s pláčem?

Jedna z nejčastějších obav, které mají naše páry ohledně svatebního obřadu: „Jak se mám připravit na to, abych u obřadu nebrečel/a jako želva?“ Dobrou zprávou je, že existují kroky, které můžete podniknout, abyste „minimalizovali škody“ (a trapné smrkání), když přednášíte svůj upřímný slib před svými nejbližšími.

Nejdříve však upozornění: Slyšeli jsme o několika přístupech, které jsou podle mého skromného názoru dost extrémní. Pokud upřímně věříte, že uspávání léky nebo nemilosrdné štípání je tou správnou cestou, pak vás následující řádky nebudou zajímat. Ale pokud jste jen trochu úzkostliví a raději byste se ve svůj velký den neutopili ve vlastních slzách radosti, pak prosím čtěte dál!

Krok 1: Zhodnocení dosavadní výkonnosti

Jste typ člověka, který „zachovává klid“, nebo saháte po kapesnících, když v televizi běží reklama na dětský krém? Zjištění, jak reagujete každý den ve stresových situacích, je pro váš svatební den skutečným lakmusovým papírkem.

Někdy je to právě nevěsta, která má největší obavy a nakonec je v zápalu okamžiku ta chladná a klidná; zatímco její snoubenec se rozpustí v nekontrolovatelném vzlykání. A v tom je právě ten háček, lidi; nikdy prostě nevíte, jak budete v ten velký den reagovat na tlak. Jakmile tedy vyhodnotíte, jak citliví pravděpodobně budete, můžete si začít připravovat strategii.

Krok 2: Příprava

  • Najměte si citlivé a zkušené svatební dodavatele (zejména vizážistku, kadeřníka, fotografa a oddávajícího/obřadníka), kteří vám v případě potřeby poskytnou čas a prostor, abyste se mohli sebrat. Hledejte dodavatele, se kterými se můžete ztotožnit, zasmát se s nimi, a se kterými se budete cítit opravdu dobře.
  • Navrhněte si s dodavateli dobře sestavený svatební harmonogram/časový plán, který bude zahrnovat čas navíc, abyste mohli být se svým novým manželem/manželkou, přemýšlet a vstřebávat, co se kolem vás děje.
  • Kvalitní strava. Dopředu se domluvte nebo pověřte někoho jiného, aby vám zajistil čerstvé, zdravé jídlo s nízkým obsahem glykemického indexu, které vás udrží při životě. Myslete na ovoce a ořechy, crudités a dipy. A vodu. Hodně vody. Po celý den.
  • Skvělá hudba. Jistě, je tu hudba na obřad a hostinu, ale co budete poslouchat, až se budete připravovat? Pokud vám melodie od Metallicy puštěné na plné pecky dodávají zenový pocit klidu, pak je to přesně to, co během příprav budete poslouchat.
  • Zatímco sklenka šampaňského nebo piva může být pro některé nevěsty a ženichy užitečným vyrovnávacím prostředkem, jsou i tací, kteří se s takovým množstvím alkoholu v těle budou u oltáře kymácet. Jen vy znáte své hranice.

Pokud by ani tyto rady nezastavily příval slz štěstí, pak si buďte jistí, že používáte tu nejlepší voděodolnou řasenku a tužicí pudr, jaky si jen lze za peníze koupit. Při zkušební návštěvě si proto otevřeně a upřímně promluvte s vizážistkou a požádejte ji o profesionální radu, jaké produkty by vám doporučila, abyste vypadala svěže i přes vodopády slz štěstí.

Krok 3: Nechte všemu volný průběh

Pokud jde o samotný obřad, existuje několik osvědčených způsobů, jak se cítit více pod kontrolou;

  • Použijte své oblíbené znamení či vtipnou frázi. Většina párů má nějaké rčení nebo vtipnou frázi, která je zaručeně rozesměje. Pokud cítíte, že vás emoce přemáhají, prostě to slovo či frázi řekněte!
  • Rozptylte se (trochu). Zatlačení jazyka na střechu úst může pomoci zastavit nekontrolovatelné vzlykání. Kroucení prsty na nohou je zákeřný způsob, jak se rozrušit, aniž byste znervózňovali ostatní kolem sebe, a také pomáhá znovu napumpovat krev do vašeho ubohého malého mozku, kterému chybí kyslík. Nebo si prostě vyberte nějaký bod na obzoru nebo ušní lalůček svého snoubence a soustřeďte se.
  • Jogínské/meditativní dýchání. Je uklidňující a může vám pomoci soustředit se na daný okamžik.

Mějte na paměti, že vaše svatba se nebude podobat ničemu jinému, co jste v životě zažili. Je to horská dráha očekávání, radosti, pak úlevy smíšené s návaly lásky a hrdosti. To je také to, co dělá skvělou upřímnou svatební fotografii tak podmanivou a procítěnou.

Takže pokud všechno ostatní selže, nechte to být a užijte si ten okamžik radosti naplno. Slzy štěstí na vaší svatbě jsou totiž přirozená a krásná věc.

Místo, kde se vaše svatební sny stávají realitou. Postaráme se o to, aby váš svatební den byl zcela nezapomenutelný a vy si každý okamžik užili naplno a bez starostí.

Menu

Kontakt

A&K Events s.r.o.
Modletická 1390/1
Praha 4, 149 00

+420 723 545 743